Whois Sorgulama

Whois Nedir?

section-shape

Sahiplik bilgilerini öğrenmek istediğiniz alan adları için Whois sorgulama aracını kullanabilirsiniz. Whois bilgilerini öğrenmek istediğiniz alan adını uzantısı ile birlikte yukarıdaki alana yazın ve sorgula butonuna tıklayın.

Sorguladığınız Alan Adınının Kime Ait Olduğunu Öğrenin

Whois Nedir?

Whois kayıtları, alan adlarının kayıt ve geçerlilik tarihleri ile birlikte bağlı oldukları NS servisleri, alan adı sahibi, teknik / finansal / idari sorumluları ile bu kontakların e-posta, telefon, posta adresi gibi bilgileri içeren alan adı kayıt künyeleridir. Whois bilgilerinde yer alan kişisel veriler GDRP kapsamında başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Türkiye’nin dahil olduğu pek çok ülkede kişisel verilerin korunması kanunları kapsamında gizlenebilmektedir.

Whois Bilgisi Nasıl Gizlenir?

Alan adı uzantılarının kayıt politikaları kapsamında kişisel veri niteliğindeki bilgiler whois veritabanı üzerinde gizlenebilir. Bu durumda ilgili alan adı için gerçekleştirilecek whois sorgulamalarında alan adı sahibi ya da finansal, teknik ya da idari sorumlu bilgileri üçüncü taraflar ile paylaşılmaz. Whois bilgilerinin gizlenebilmesi için ilgili alan adı sahibinin, alan adını yönettiği sağlayıcı üzerinden whois gizleme işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Copyright © 2019SunucuPARKtüm hakları saklıdır.

payment-icon